בריף עיצובי

קבוצה של אנשים שעובדים על פרויקט עיצוב.

בריף עיצובי

הבריף העיצובי, מוכר גם בשם בריף גרפי, הוא השלב הראשון והחשוב בתהליך פיתוח אתר / אפליקציה / פרויקט עיצובי אחר.

בשלב זה, יוצרים את אותם פרטים גרפיים מרכזיים המשמשים כיסודות העיצוב והסגנון של הפרויקט. הבריף העיצובי מיועד להציג בצורה מסוימת את הרעיון העיצובי והתכלית שבמימוש הפרויקט. בדרך כלל, הבריף העיצובי כולל את ההחלטות המרכזיות בנוגע לצבעים, פונטים, תמונות, סגנונות ותחושה כללית שהפרויקט צריך להקנות לגולשים או למשתמשים.

 

הבריף העיצובי חשוב בשלב הראשון של כל פרויקט עיצובי ממספר סיבות:

הכווניות מראש: הבריף העיצובי מסייע לכל הצדדים המעוררים בפרויקט, כולל לקוחות, מעצבים ופיתוח, להבין איך ייראה האתר הסופי. הוא מאפשר להתייחס לאספקטים עיצוביים כבר בשלב מוקדם ולהתעדף כיוון מסוים שבו מעוניינים ללכת.

שמירה על כיווניות: הבריף העיצובי מציין את הכיוון הגרפי והאסתטי שבו נעבוד. זה מסייע לאסוף מחסרים אפשריים או לשנות מהלך עבודה בשלב מוקדם באופן יעיל, ומונע התעלפויות בתהליך.

הצגה ללקוחות וצוותים: הבריף העיצובי מאפשר להציג את הרעיון העיצובי ללקוחות ולשותפים בפרויקט. זהו דרך מרשימה ויעילה להסביר את הרעיון ולקבל משוב מוקדם עליו.

חסכון בזמן ומשאבים: הבריף העיצובי עשוי לחסוך זמן ומשאבים מיותרים במידה ונתקבע שהרעיון העיצובי אינו מתאים או אינו מקובל מראש על ידי צדדים בשלב מאוחר יותר בפרויקט.

בסיכום, הבריף העיצובי הוא כלי חשוב בתהליך העיצוב, המאפשר להתחיל בצורה מוגברת ומותאמת אישית, ולהביא את הרעיונות הגרפיים לפועל בצורה יעילה ומוצלחת.

לחצו כאן ולמדו מהם השלבים הנכונים בבניית אתר

מאמרים נוספים

צילום עם רחפן בסרטי תדמית

בונה אתרים בוורדפרס

רשימה ששווה לבדוק מול בונה האתרים שלכם

מאמרים נוספים

אדם מקליד על מחשב נייד ועליו סמלי SEO.
הפרטים התקבלו בהצלחה

נחזור אליכם בהקדם